Hakkımızda

Sazlıca markasının çıkış amacı organik ürünlerin tüketilebilir hale gelmesine olanak sağlamak ve ülkemizdeki bütün yurttaşlarımıza sazlıca organik markasını ulaşılabilir hale getirmektir. Bu bağlamda sazlıca markası ile birlikte ülkemizin her yerinde organik ürünlerin tüketilmesine öncülük etmektir. Misyonumuz; İnsan sağlığının yapay ürünlerle tehdit edildiği günümüzde Sazlıca markası olarak yüksek besin değerine sahip, güvenilir ve kaliteli organik ürünlerin üretimini yaparak sağlıklı bireylerin yetişmesine katkı sağlamaktır. Vizyonumuz; Sazlıca markası altında üretilen organik ürünlerin zengin çözümler sunarak %100 müşteri memnuniyetini sağlayan bir marka olmak

Biz Kimiz ?

Kemaleddin Oktay, Amasya Gümüşhacıköy’ünde çocukluğunda başlatmış olduğu organik tarım hareketinde, Orta Karadeniz Ekolojik Tarım Çiftçi Platformunu TBMM’nde Bölge Milletvekilleriyle kurarak Türkiye’nin organik tarımına milli bir yön vermeyi başarmıştır.  Aynı zamanda Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu Organik Tarım Sektör Kurulu Başkanı ve Organik Tarım Genel Koordinatörü görevi ile ülkemizde organik tarımla ilgili birçok projeye imza atmıştır. Sazlıca Organik Köy Projesi 2017 yılında Niğde’nin Sazlıca Kasabasında  Kemaleddin Oktay’ın girişimiyle, Cemal Tekgündüz ile birlikte başlanmış ortak bir projedir.

Amacımız

Sazlıca Organik Köy Projesinin amacı organik ürünleri tüketilebilir hale gelmesine olanak sağlamak ve ülkemizdeki bütün yurttaşlarımıza sazlıca organik markasını ulaştırmaktır. Bu nedenle 01.01. 2018 itibariyle organik sertifikalı ürünler satış noktalarında Aktariye, Şifalı bitkiler, Yöresel ürünler, Doğal şarküteri, Köy ürünleri, Organik ekolojik pazarlar ve tüm Tarım kooperatifleri satış mağazalarında sazlıca markası yerini almıştır. Sazlıca markasının ham madde tedarikçileri Orta Karadeniz Ekolojik Tarım Çiftçi Platformu üyeleridir. Böylelikle Orta Karadeniz bölgesinin organik tarımda uluslararası bir merkez olması hedeflenmektedir.

Operasyonel Sürecimiz

Sazlıca ana dağıtım deposu Tokat merkezde bulunmakla birlikte sazlıca markasıyla ile ilgili tüm operasyonel süreç buradan koordine edilmektedir. Şirketimiz sizlere koli bazlı ürün almanızı teşvik ederek daha fazla organik ürün tüketmenizi sağlamak ve süreçlerin daha iyileştirilmesi konusunda siz değerli müşterilerimizi birer çözüm ortağı olarak görmektedir. Bu bağlamda sazlıca markası ile birlikte ülkemizin her yerine organik ürünlerin ulaştırılması hedeflemektedir.